21.01.2018
LJ
10° / -1°

Forum

Forum je moderiran. Žaljivi komentarji oz. komentarji, ki bodo vsebovali sovražni govor, ne bodo objavljeni.
Neprimerne teme bodo izbrisane oz. prestavljene v ustrezno kategorijo.
vizita1
Število vnosov: 207
31.03.2009 ob 12:06

Pozdravljeni,

zanima nas, kako si pomagate v boju proti bolečinam v križu?

Hvala,
vizita.si
gosenica80
Število vnosov: 22
04.04.2009 ob 19:51

meni zelo pomaga hladilna krema polar frost ali konjska krema, ki si jo v času bolečin večkrat na dan masiram v predel celotnega hrbta.. do zdaj mi je vedno pomagalo.
.enkrat ni pomagalo pa nič drugega kot inekcije proti bolečinam in nato 14 dni fizioterapije..
sedaj se je stanje umirilo in nimam več težav
Mojca Gabor
Število vnosov: 1
09.07.2009 ob 10:28

pozdravljeni!

Imam bolečine v križu in nogi ,na EMG so mi ugotovili kronično nevralno okvaro
v mišicah . Zdravnik mi je predpisal voltaren forte in B kompleks tablete .
Svetujtemi prosim nekaj kar ima manj stranskih učinkov in neko naravno zdravilo?
mirnasvetu
Število vnosov: 14
09.07.2009 ob 13:39
*Odgovor na: Mojca Gabor +

Lep pozdrav.

Kot kaže, je bila bolečina takšna, da je bil potreben obisk zdravnika, kajne? V takih primerih naravna zdravila ponavadi bolečino zgolj začasno malce ublažijo, za večji učinek pa je na žalost potrebna \'\"kemija\'\". V tvojem vprašanju so bili izpostavljeni stranski učinki - tudi naravna zelišča jih lahko povzročajo, tako da ni nič 100% varno. Sicer pa je tako - če nekaj boli, potem želimo samo, da bolečina mine, kajne?
Ok. Če pa si vseeno skeptik, potem poleg voltarena obstajajo še druge variante. Ena izmed njih je Naklofen v gelu, ki ima mogoče malenkost boljši varnostni profil-kombinira se namreč lahko tudi z drugimi protibolečinskimi terapijami (lekadol, nalgesin), medtem ko so pri voltarenu kombinacije z drugimi terapijami odsvetovane. Lp pa čim manj bolečin
ninchy.perla
Število vnosov: 3
12.07.2009 ob 21:14

zakaj samo kemija??? Poskusite z kakšno drugo neškodljivo terapijo, npr.esenca. ne bo vam žal. Res pomaga. Pa ne samo za bolečine v hrbtenici oz križu ampak za marsikaj. smiley
prekmurka56
Število vnosov: 1
12.01.2018 ob 15:07

Pozdravljeni,
Stara sem 60 let, bolečine v križu (kratkotrajne sem imela tudi že prej), v začetku meseca oktobra 2017 me je zagrabilo v križu, to so bile take bolečine, da jih v vsej svoji starosti 60 let še ne poznam. Bolečine trajajo že 13 teden vsak dan moram vzeti tableto Elderin(hitro prime) in je par ur znosno.
Opravila sem pregled, (predhodno tudi rtg kolen in križa) pri ortopedu dg. Sy. lumbale M54,5, Osteopenia.
Opravila sem tudi EMG spodnjih okončin dg: Zmerna kronična nevralna okvara defektirana v mišicah levega stopala. Nevrografska analiza je bp.
Preiskava govori za zmerno kronično radikularno okvaro L5 levo.
Napotena sem tudi k fiziatru zaradi terapije.
Moram dodati še to, bolečine se rezultirajo tudi pri hoji, pri tem me začne boleti križ, kolki in kolena. Bolečine so tudi v sedečem položaju, brez bolečin je samo ležanje.

Prosim, povejte, mi ali sedaj lahko računam samo še na ležanje, da bo brez bolečin, dvigovati pa tako ne morem nič, ker se bolečina pojavi takoj.
Zanima me, če je to normalno, da bolečine trajajo že tako dolgo, mogoče je kateri dan kaj bolje, drugi dan pa je takoj slabše.
Hvala za odgovor in razlago izvidov in ali lahko računam še kak dan v življenju brez bolečin.
Ksenija Žibret
Število vnosov: 4
13.01.2018 ob 16:05

:

smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

Iskanje po vsebini

Ne prezrite

Anketa

Nespečnost

Ste se kdaj spopadali z nespečnostjo?

Uporabne povezave

Zadnji komentarji