Svet je navdušila fotografija, ki prikazuje, kako je papež Frančišek objel in poljubil moškega, povsem pokritega s tako imenovanimi mehkimi tumorji. Med sredino splošno avdienco se mu je na trgu svetega Petra v Rimu približal bolnik z nevrofibromatozo – boleznijo, ki niti slučajno ni nalezljiva, vendar so tisti, ki jih je prizadela, zaradi svojega zunanjega videza običajno povsem izključeni iz družbe in močno stigmatizirani. Možnosti za povsem normalno življenje praktično nimajo, zato je dejanje papeža Frančiška tako pomembno, saj je pokazal, kako bi se morali do njih obnašati vsi.
Fotografija se je kot virus razširila po spletu, odziv je zelo pozitiven, saj so tudi ljudje, ki niso verni, navdušeni nad njegovo izkazano gesto, nad empatijo. Nevrofibromatoza je bolezen genetskega izvora, za katero so značilni tumorji ovojnic perifernih živcev, tako imenovani nevrofibromi, ki jih družba najprej opazi. Bolniki imajo poleg tega, da se jih okolica zaradi tega boji, težave z ravnotežjem, sluhom, vidom, kostmi … Ker ni zdravila, jim zdravniki pomagajo predvsem z lajšanjem posameznih simptomov.
KOMENTARJI (126)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV