bolezni

Slovenci odkrili nov način zdravljenja raka!
Slovenski raziskovalci so znova dokazali, da spadajo v sam svetovni vrh. Oblikovali so namreč edinstven način zdravljenja raka z učinkovitim dostavnim sistemom za zdravila, ki bi ga lahko začeli uporabljati v roku pet ali šest let.

Po 18 letih boja z anoreksijo ne more več jesti, čeprav si to želi
Ženska, ki se je z anoreksijo borila kar 18 let in bila zaradi tega 15-krat hospitalizirana, je ugotovila, da nikoli več ne bo mogla normalno jesti, saj ji je bolezen uničila prebavni sistem.

Poznate simptome najbolj pogoste motnje srčnega utripa?
Atrijska fibrilacija je ena najpogostejših motenj srčnega utripa, ki prizadane kar eno od štirih oseb, starejših od 40 let. Prav zato je Društvo za zdravje srca in ožilja pripravilo nov preventivni program UJEMI SVOJ RITEM, s katerim bodo poskušali zmanjšati njeno čedalje večjo razširjenost.

Spite, pa ste zjutraj kljub temu utrujeni?
Spanje je pomemben fiziološki proces, ki močno vpliva na naše počutje in storilnost čez dan. A kaj če je ta moten in se ne moremo in ne moremo naspati. Preverite, kdaj in kako si lahko pomagate sami in kdaj je čas, da se oglasite pri zdravniku.

Kako se Kim Kardashian spopada z luskavico?
Potem ko je izvedela, da boleha za luskavico in ko je bil prvi šok mimo, je začela 30-letna Kim razmišljati, kako bi pred radovednimi očmi javnosti skrila rdeče luskaste lise. Našla je preprosto rešitev – puder v spreju.

Iznašli nov način, kako uničiti rakave celice
Z bakterijo, ki živi v naši prsti, bo morda v prihodnje mogoče lažje ozdraviti tumorje. Njene spore lahko namreč preživijo tudi v njihovem okolju brez kisika, zato bi jih zdravniki lahko uporabili, da v njihovo središče pripeljejo zdravila proti raku.

Nevarnosti, ki grozijo v študentskih domovih
Študentska leta so nedvomno najlepša leta v življenju. Vendar lahko nekatere zdravstvene nevarnosti, ki grozijo v študentskih domovih, še kako zagrenijo študentsko idilo. Kako prepoznati nevarnosti in se pred nimi zaščititi?

Plesen je izjemno nevarna za zdravje
Črna plesen, ki jo najdemo v številnih slovenskih domovih, je eden pogostejših vzrokov za respiratorne in druge zdravstvene težave. Preverite, kako prepoznati z njo povezane težave!

Na tveganje za diabetes lahko vplivate sami!
Nova študija je pokazala, da lahko prehrana, gibanje, kajenje in uživanje alkohola neodvisno vplivajo na posameznikovo tveganje za razvoj sladkorne bolezni.

Največja zadnjica v obseg meri 450 centimetrov!
Ženske si bolj ali manj želijo imeti manjšo zadnjico kot jo imajo. Zato tečejo, telovadijo, pazijo na prehrano … A ne Dionne! Čeprav njena zadnjica že zdaj v širino meri 160 cm, si želi imeti še večjo!

Mladenič umrl zaradi infekcije zoba
Morda se na prvi pogled zdi, da huda infekcija zoba ni nič nevarnega, a tragična smrt 24-letnega Kyla dokazuje ravno nasprotno. Ker infekcije ni zdravil, se mu je okužba razširila v možgane in ga stala življenja.

Mag. Sergej Kajumov, dr. med.
Iridiolog, ki se s pomočjo iridodiagnostike in elektroakupunkture po dr. Vollu ukvarja z zgodnjim odkrivanjem vzrokov bolezni ter z zdravljenjem s pomočjo izopatije in homeopatije.

Asist. Jasna Kordić Lašič, dr. med.
Psihiatrinja, ki se ukvarja z diagnostiko in zdravljenjem psihičnih bolezni pri odraslih.

Doc. dr. Anamarija Meglič, dr.med.
Pediatrinja - nefrologinja se v kliničnem in raziskovalnem delu ukvarja z diagnostiko in zdravljenjem obolenj sečil pri otrocih in mladostnikih, med katera sodi tudi arterijska hipertenzija in motnje mikcije (uriniranja), vključno z nočnim močenjem.

Tatjana Puc Kous, dr. med.
Gastroenterologinja, ki se že več kot 20 let ukvarja z zdravljenjem bolezni prebavil in jeter odraslih. Trenutno je edina v Sloveniji, ki opravlja 24-urno meritev kislosti v želodcu pri odraslih in vstavlja silikonske želodčne balone za hujšanje.

Nadja Ružič Medvešček, dr. med.
Internistka kardiologinja, ki se ukvarja z diagnostiko in zdravljenjem srčnih bolezni.

Štefan Spudič, dr. med.
Otorinolaringolog in cervikofacialni kirurg, ki se ukvarja z odkrivanjem, z medikamentoznim in s kirurškim zdravljenjem bolezni in poškodb ušes, nosu, žrela in grla, ukvarja pa se tudi s funkcionalno in estetsko kirurgijo nosu in endoskopsko kirurgijo obnosnih votlin.

Prim. Jurij Šubic, dr. med.
Diabetolog in endokrinolog, katerega ožje delovno področje je diabetologija, problematika osteoporoze in nadledvičnic.

Mag. Metka Adamič, dr. med.
Dermatovenerologinja, ki se ukvarja s kožnimi boleznimi in z laserskimi posegi na področju dermatovenerologije.

Mag. Marko Bitenc, dr. med.
Kirurg, ki se ukvarja s kirurgijo ščitnice, pljuč, požiralnika in kirurško zdravi refluksno bolezen požiralnika (GERB). Izvaja pa tudi operacije za zdravljenje prekomernega zardevanja obraza, znojenja pazduh in dlani.

Doc. dr. Boštjan Mlakar, dr. med.
Abdominalni kirurg in proktolog, ki letno opravi več kot 500 operacij, med katerimi prevladujejo operacije zadnjika, danke, širokega črevesa, kile in žolčnih kamnov.

Boštjan Meh, dr. med.
Oftalmolog, ki zdravi očesne bolezni, se ukvarja z očesno kirurgijo, še posebej z operacijami sive mrene.

Mag. Marko Lovšin, dr. med.
Urolog, ki se ukvarja z zdravljenjem bolezni sečil in moških spolnih organov.

Prof. dr. Rok Orel, dr. med.
Pediater gastroenterolog, ki se v svojem kliničnem delu ukvarja z diagnostiko in zdravljenjem bolezni prebavil in jeter pri otrocih in mladostnikih.

Doc. dr. Tomaž Kocjan, dr. med.
Endokrinolog, ki se ukvarja s hormonskimi motnjami ter z osteoporozo in drugimi boleznimi kosti.

Klemen Garbajs, dr.dent.med.
Zobozdravnik, ki se ukvarja z zdravljenjem bolezni zob, dlesni in ust.

Z masažo prostate nad raka
Masaža prostate oziroma stimulacija žleze prostate je povsem naravna rešitev za vaše zdravstvene težave s prostato. Pomaga pri preprečevanju raka prostate, poleg tega pa izboljšuje vaše spolno življenje!

Cepljenje proti virusu HPV: Da ali ne?
Starši osnovnošolk se bodo letos spet odločali o tem, ali se bodo njihove hčere v letošnjem letu cepile proti HPV ali ne. Ste med njimi tudi vi in še vedno ne veste natanko, kako bi ravnali?

VIDEO: Pred jesenjo okrepite imunski sistem!
Poletje se izteka in počasi se bomo utirili nazaj v jesenski ritem. Da pa nas iz ritma ne bodo metale bolezni, smo pripravili nekaj nasvetov, kako dvigniti odpornost in kako se zavarovati pred okužbami.

Travme, ki ubijajo spolno slo
Na željo po seksu vpliva marsikaj, od zdravil, ki jih jemljemo, do hrane, ki jo uživamo. Seveda pa na libido vplivajo tudi stresne situacije in travme. Katere so najpogostejše in kaj lahko storite, da se vaša želja po seksu vrne na staro raven?