Vizita.si

ga

Zdravje 06. 05. 2019 15.40

Izboljšuje prebavo, pomaga pri hujšanju in krepi imunski sistem

Ste že slišali za rambutan sadež? Gre za tropsko sadje, ki izvira iz jugovzhodne Azije in ima podoben okus kot nekoliko bolj poznan sadež liči. Ko olupimo rambutan sadež pridemo do okusne sredice, ki je bogata z vitaminom C in vlakninami. Prav zato sadež pomaga krepiti imunsko odpornost in izboljšuje prebavo. Pojasnili pa bomo tudi, zakaj vam lahko pomaga pri hujšanju. Spoznajte rambutan sadež.

Neplodnost 01. 05. 2019 10.49

Previdno ženske z močnimi menstruacijami!

Ženske z močnimi menstruacijami bi morale na dodaten pregled, ki kaže, ali se spopadajo s prikritimi stanji, ki povzročajo močne krvavitve in lahko privedejo tudi do neplodnosti.

Neplodnost 01. 05. 2019 10.45

Odkrili nov učinek marihuane, ki ga še niste poznali

Marihuana lahko poslabša moško plodnost, je pokazala nova raziskava strokovnjakov iz Washingtona. Ekipa je odkrila, da imajo moški, ki uporabljajo kanabis, (in celo četudi prenehajo) več abnormalnosti semenčec, zmanjšan volumen semenske tekočine in manjšo koncentracijo semenčic v spermi.  

Življenjske zgodbe 06. 05. 2019 09.45

Nekdanja missica odkrila, da ne gre za modrico, ampak za nevarni rak

21-letna nekdanja miss Illinois je mislila, da je temna lisa na njenem palcu posledica modrice, a kmalu se je izkazalo, da je šlo za smrtonosni melanom. Gre za najbolj nevarno obliko kožnega raka, zaradi česar je potrebovala takojšnjo operacijo.

Življenjske zgodbe 03. 05. 2019 08.38

Izgubil 127 kilogramov, sedaj išče ljubezen

42-letni Jon Vilder, ki je nekoč tehtal neverjetnih 216 kilogramov in kasneje shujšal 127 kilogramov, danes išče ljubezen svojega življenja. ''Morda se sliši posladkano, a moje največje sanje so sedaj, da bi našel življenjsko sopotnico.''

Življenjske zgodbe 03. 05. 2019 07.21

Ženska, ki je 'umrla' kar 10-krat

Bila je blogerka, 'influencerka', direktorica komunikacij in zadnjih 15 let mati. A Heather Armstrong, ki jo je revija The New York Times označila za 'kraljico blogerk', se je spopadala tudi z depresijo in je šla skozi vse faze bolezni. V resnici se je z duševnimi boleznimi spopadala že vse od fakultete. Vse dokler ji psihiater v hudi fazi depresije ni svetoval, naj se prijavi na poskusno zdravljenje z uporabo propofola, anestetika, ki 'utiša' možgane in povzroči nekakšno možgansko smrt, iz katere te lahko znova obudijo. Heather se je prijavila in umrla kar 10-krat.

Zdravje 29. 04. 2019 08.08

Kaj lahko pomeni 16 minut spanca manj?

Že če spite čez noč le 16 minut manj kot po navadi, se bo to pokazalo na vašem počutju in produktivnosti naslednji dan, pravijo raziskovalci univerze Južna Florida. Na svoji spletni strani so zapisali, da "izguba le 16 minut spanca lahko pomeni razliko med jasno glavo na delovnem mestu in težavami z osredotočanjem."

Okužbe in zastrupitve 26. 04. 2019 09.39

Ne vstavljajte česna v vagino!

Kalifornijska ginekologinja dr. Jen Gunter je na svojem Twitter profilu pozvala ženske, naj si ne vstavljajo česna v vagino, da bi pozdravile glivično okužbo nožnice. Kot pravi, si na ta način lahko nakopljejo še hujše težave in celo okužbo s smrtonosno clostridium botulinum bakterijo.

Bolezni 25. 04. 2019 16.08

Poskrbite za čudovit nasmeh

Da je smeh pol zdravja, ni samo rek, dejstvo je, da so nasmejani ljudje veliko bolj zdravi in priljubljeni. Za samozavesten in čudovit nasmeh pa so ključni zdravi in bleščeči zobje, zato jim namenite svojo pozornost.

Življenjske zgodbe 24. 04. 2019 11.13

Umrla ženska, ki je postala obraz nevarnosti vožnje pod vplivom alkohola

V 40-letu je zaradi raka umrla Jacqui Saburido, ki je leta 1999 utrpela hude opekline v prometni nesreči, ki jo je povzročil pijani voznik. Jacqui je kasneje postala obraz kampanj o osveščanju nevarnosti vožnje pod vplivom alkohola.

Bolezni 24. 04. 2019 09.09

Prsti lahko razkrijejo spolno prenosljivo bolezen

Če bi vam nekdo rekel, da ima gonorejo, verjetno najprej ne bi pogledali njegovih rok. A natanko tako so zdravniki odkrili gonorejo pri 20-letni neimenovani ženski iz mesta Dallas v Teksasu. Po tem ko so se ji pojavili majhni mehurčki na rokah, kolenih, nogah, po telesu in lasišču, so ji diagnosticirali spolno prenosljivo bolezen gonorejo.

Zdravje 23. 04. 2019 15.06

Kaj za 87 odstotkov poveča tveganje za smrt zaradi bolezni srca?

Redno uživanje zajtrka že dolgo velja za zdravo navado. Nedavno pa so bili objavljeni rezultati prve študije, ki je pogledala, kako vpliva na naše srce izpuščanje tega obroka. Kaj je bila ugotovitev? Tisti, ki nikoli niso jedli zajtrka, so imeli v primerjavi s tistimi, ki so redno zajtrkovali, kar za 87 odstotkov večje tveganje za smrt zaradi bolezni srca in ožilja.

Zdravje 23. 04. 2019 11.47

Pogosta navada lahko poslabša izid infarkta

Ste med tistimi, ki ne zajtrkujejo? Se najeste šele pozno zvečer oziroma tik pred tem, ko se odpravite spat? Ljudje s takšnimi prehranskimi navadami imajo ob srčnem infarktu več možnosti za slabši izid, je pokazala brazilska študija, ki je bila objavljena v medicinski reviji Evropskega združenja kardiologov.

Zdravje 19. 04. 2019 10.51

Kako si pomagati ob vraščenem nohtu?

Vraščeni noht se največkrat pojavi na nožnem palcu in je pogostejši pri moških ali pri športnikih, ki imajo bolj obremenjena stopala. Noht se vrašča v okoliško tkivo, kar lahko povzroči vnetje, hudo bolečino, gnojenje in včasih celo bakterijsko okužbo. Stanje je lahko izjemno boleče, prav zato je dobro vedeti, kako si lahko pomagate.

Bolezni 19. 04. 2019 10.46

Ana Praznik razkriva prav posebno zgodbo

Ana Praznik bo v današnji oddaji Delovna akcija pomagala materi samohranilki Izabelli iz Nove Gorice. Izabella je v življenju prestala že veliko težkih preizkušenj, od nasilja v družini, pa do dejstva, da se njen sin Azer spopada z avtizmom. Po moževi smrti je ostala sama v dotrajanem stanovanju.

Zdravje 19. 04. 2019 10.43

Zakaj med vikendom ne morete nadoknaditi spanja?

Vas med tednom zjutraj zbudi budilka, saj se sami ne bi zbudili tako zgodaj? To bržkone pomeni, da zvečer hodite spat prepozno. Niste edini. Gre za pogosto odločitev, saj je dolgo veljalo, da je preveč spanca bolj luksuz. Nekaj, čemur se je mogoče odreči, če želimo biti produktivnejši. Toda vse več študij razkriva, da je spanje za naše zdravje enako ključno kot zdrava hrana in gibanje.

Zdravje 19. 04. 2019 08.12

Odlična izbira za ljudi, ki radi jedo zdravo

Perutninsko meso je ena najbolj priljubljenih izbir ljudi, ki radi jedo zdravo, saj vsebuje malo maščob, je lahko prebavljivo, ima visoko hranilno vrednost, priprava je preprosta. Danes smo vse bolj osveščeni tudi o tem, kako pomemben je vir perutninskega mesa in da lahko piščancem prijazna reja pomaga tudi k temu, da je meso bolj kvalitetno.

Zdravje 19. 04. 2019 09.16

Kaj poveča tveganje za drugega najhujšega raka?

Obsežna britanska študija je nedavno pokazala, da tudi uživanje rdečega in predelanega mesa v količinah, ki naj bi še veljale za zmerne, lahko poveča tveganje za raka na debelem črevesu in danki. Ta je pri nas na drugem mestu po smrtnosti, kažejo podatki Onkološkega inštituta, čeprav od leta 2009 deluje presejalni program Svit, ki ga lahko odkrije še v predrakavi fazi, torej še preden se razvije.

Življenjske zgodbe 16. 04. 2019 14.24

Niti sanjalo se ji ni, da je noseča, dokler ni v kadi rodila

24-letna natakarica Charlotte Dubard iz Londona trdi, da ni imela nikakršnega simptoma nosečnosti in da je bila nosečnost zanjo čisto presenečenje, ko je v kadi doma rodila otroka. Šokiran je bil tudi njen fant, ki jo je sprva obtožil, da je otroka našla na cesti.

Življenjske zgodbe 15. 04. 2019 13.08

Poslednja želja umirajoče 24-letnice

Vicki Turner je ena najmlajših bolnic v Veliki Britaniji, ki so ji diagnosticirali neozdravljivega raka dojke. Stara je komaj 24 let, a ostalo ji je le še nekaj let življenja. Njena poslednja želja pa je, da bi imela pravljično poroko s svojim zaročencem.  

Rakave bolezni 12. 04. 2019 09.21

Mislila je, da je le pod stresom, a je imela možganski tumor

40-letna ameriška televizijska voditeljica Maria Menounos je julija leta 2017 razkrila, da je pred kratkim prestala operacijo možganov, saj se je spopadala s tumorjem v velikosti golf žogice. Pred kratkim pa je pojasnila, da je svoj zamegljeni vid in močne glavobole ves čas pripisovala stresu.

Bolezni 09. 04. 2019 11.51

Poznate zdravilno moč morske vode?

Zamašen nos, nosni izcedek, kihanje, zaspanost in razdražljivost so izjemno neprijetni simptomi, ki spremljajo aktualne alergije in druge težave z dihali. V nadaljevanju vam razkrivamo zdravilno moč morske vode, ki bo poskrbela, da boste takoj lažje zadihali.

Zdravje 12. 04. 2019 08.04

Povečujejo tveganje za prezgodnjo smrt za kar 23 odstotkov

Uživanje šestih rezin slanine na dan ali treh klobas in deset rezin šunke na dan poveča tveganje za prezgodnjo smrt za 23 odstotkov, je pokazala zadnja raziskava finske univerze. Tudi na slovenskem Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) opozarjajo, da prepogosto uživanje rdečega mesa in še posebej predelanih mesnih izdelkov, škodi zdravju.

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 12.59

Srbečica lasišča

Pozdravljeni. Dermatologa sem obiskal zaradi srbečice lasišča, ki se vztrajno slabša in traja že 4 leta. Nikakor mi niso pomagali šamponi za občutljivo lasišče (z blagimi sestavinami), šampon Head&shoulders mi pomaga za zelo kratek čas, če sploh, nato pa se huda srbečica zopet pojavi. Očitno niti nima veze, kako pogosto si umivam lase, ker sem si nekaj časa lase umival vsak dan, sem pomislil, da je to lahko vzrok za težave, nakar sem za več mesecel umivanje omejil na enkrat tedensko, zopet brez uspeha. Prav tako očitno vzrok za težave ni bil sušilec za lase, odkar ga ne uporabljam več, ni nič boljše. Postavljena dg. pri dermatologu je bila seoborhoe capilitii L21. Mi lahko svetujete, kaj v lekarni pride v poštev pri tej diagnozi. Se mi izplača opraviti še dermatoskopijo? Lp

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.07

Redčenje las

Stara sem 47 let in pred nekaj meseci me je frizerka opozorila na redčenje las na začetku lasisca na desni strani(ob celu). Vecjega izpadanja las nisem opazila, so pa lasje ze nekaj casa tanjsi. Ob barvanju ali umivanju las se mi na zgornjem delu lasisca pojavi rdecica, ki se za kaksnih deset minut razsiri tudi na celo, kjer kasnje izgine, na lasicu pa ostane. Dermatolog mi je ob obisku zaradi neke druge tezave svetoval sampon Kelual,ki pa ne pomaga oziroma ne opazim bistvene razlike. Skrbi me, da se ne bi na tem mestu zacela plesa. Kaj lahko storim? Ali je smiselen ponoven obisk dermatologa, ki prvic zadevi ni posvecal pozornosti ampak le namignil, da gre morda za seboroicni dermatitis. Najlepsa hvalal za odgovor in lep pozdrav.

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.40

Klamidija. Ponovna okužba?

Decembra 2017 sem pozdravila klamidijo. Fant, od katerega sem dobila spolno prenosljivo bolezen, mi je rekel, da se je prav tako testiral in se pozdravil. Nekaj mesecev kasneje sva imela spolni odnos. Ne dolgo nazaj (letos) sem ga se enkrat povprasala o tem in mi je rekel da takrat testiranja ni opravil. Sokirana in v strahu Vas sprasujem, ali je moznost da sem spet okuzena s klamidijo? Na pregled sem naocena sredi februarja. Kasne so posledice ce imam spet bolezen? Se jo da pozdraviti, tako kot prvic?

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.43

Menjava mostička, majavi zobje, proteza ali implantat

15 let imam mostiček na obeh straneh zgoraj zadaj - na vsaki strani 4 zobje. Mostiček mi je do zdaj vredu služil. Zdaj pa mi zobozdravnica pravi, da če ga ne bom v kratkem menjala, bodo zobje spodaj verjetno preveč majavi in bom potem mogla imeti protezo; česar pa si ne želim (stara sem 42). Mostiček mi je delala moja prejšnja zobozdravnica. Druga možnost naj bi bila implatant; pri čemer se bojim, da bi mi ga telo zavrnilo oz.se mi ne bi vrastel v kost. Potem bi samo vrgla denar, nazadnje bi bila pa še vedno brez zob. Hkrati mi je dr. dejala, da mi ne more garantirati koliko časa mi bo mostiček zdržal (cc.5-7 let). Zakaj tako malo, če imam pa tega že toliko časa? In po čem ona sklepa, da so spodaj zobje majavi? Ali postanejo majavi, ko se mostiček odstrani? Prosim za pomoč, ker res ne vem, kaj naj naredim. Najraje bi še nekaj časa obdržala tega. Razen seveda v primeru, da bi nazadnje morala dobiti protezo. Koliko let zdrži mostiček v najboljšem primeru? Hvala lepa vnaprej. Lp.

Bolezni 10. 04. 2019 13.30

Norovirozam podleglo že 270 ljudi - Kako preprečiti okužbo?

Nenadno in načeloma kratkotrajno bruhanje, slabost, driska in želodčne bolečine, so najpogostejši simptomi okužbe z norovirusom. Ti so navadno na pohodu predvsem v zimskih mesecih, a izbruhom noroviroz smo priča tudi v teh dneh: Tovrstnim virusom je (po do zdaj znanih podatkih) podleglo že 270 ljudi. Zakaj pa se tako hitro širijo ter kako učinkovito preprečiti okužbe?

POPovi zdravniki 04. 03. 2019 11.44

Mehurčki s tekočino na dlaneh in podplatih

Pozdravljeni! Stara sem 33 let in že nekaj let se mi na dlaneh in podplatih (ne na peti- bolj na sredini) pojavljajo mehurčki s tekočino. Mehurčki ne srbijo, ne bolijo in mislim, da niso nalezljivi. Ko se predrejo (včasih jih sama), se koža posuši in olušči. Na primer sedaj sem imele težave z roko, katero sem imela povito in celo v mavcu. Na dlani je bilo polno teh "pik" nekatere celo rdeče. Ne vem ali so to glivice ali kaj drugega? Ne morem se tega znebiti. Poskusila sem že nekaj krem proti glivicam pa ne pomaga. Na nogah ni neprijetnega vonja (razen včasih- a mislim, da s tem nimam težav). Ko sem bila na refleksni masazi so te tezave skoraj izginile, vendar se spet pojavljajo. Noge se mi ne potijo in ni odvisno od letnega casa. Te težave je v mladosti imela tudi moja mati. Prosila bi za kaksno koli pomoc. Hvala. Lep dan.

Novice 09. 04. 2019 17.08

99 let ni vedela, da živi z vsemi organi na napačnem mestu

Rose Marie Bentley se je v zgodovino medicine zapisala po svoji smrti, ko so študentje medicine med obdukcijo odkrili, da je 99-letnica, ki je umrla naravne smrti, vse življenje živela z notranjimi organi na napačnem mestu.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1070