Vizita.si

nevarna

Srčno žilne bolezni 05. 12. 2019 08.12

Atrijska fibrilacija je epidemija 21. stoletja

Atrijska fibrilacija je eden večjih problemov javnega zdravja, saj gre za najpogostejšo srčno aritmijo, katere najnevarnejši zaplet je možganska kap. Imenujejo jo tudi epidemija 21. stoletja, saj njena pojavnost izjemno hitro narašča. Imata jo več kot dva odstotka oseb, starejših od 50 let, in kar več kot devet odstotkov, starejših od 80 let.

Bolezni 15. 11. 2019 14.59

To pomeni tri do petkrat večje tveganje za infarkt 

Ljudje se še ne zavedajo dovolj, kako nevarna je sladkorna bolezen. Bolniki imajo, če se ne zdravijo in ne upoštevajo navodil za spremembo življenjskega sloga, kar za tri do petkrat večje tveganje za infarkt. Sladkorna bolezen je pravzaprav eden njegovih največjih dejavnikov tveganja. A kar 40 odstotkov sladkornih bolnikov, ki so doživeli infarkt, je za svojo bolezen izvedelo šele po tem stresnem dogodku. Pravzaprav do mnogih zapletov pride, ker ljudje niti ne vedo, da to bolezen imajo.

Zdravje 28. 10. 2019 13.24

Kakšne so posledice, ki jih povzroča pomanjkanje spanja?

Zakaj se ne bi prebudili polni energije in dobre volje? Vse, kar potrebujete, je kakovosten spanec, ki bo zagotovo pripomogel k temu, da bo vaš dan resnično čudovit. Vsak dan znova.

Bolezni 25. 10. 2019 12.58

Krči v trebuhu, driska, zaprtje, napihnjenost ... Tu je pravi vzrok!

Sindrom razdražljivega črevesja je najpogostejša bolezen prebavil, ki večinoma prizadene ljudi v srednjih letih, pogosteje se pojavi pri ženskah. Kaže se z bolečinami v trebuhu, nenehnim napenjanjem, občutkom napihnjenosti, bolečinami ob odvajanju in zaprtjem ali drisko – lahko se stanji izmenjujeta. Dobra novica pa je, da bolezen ni nevarna in le redko vodi v hujše zaplete.

Zdravje 12. 09. 2019 08.08

Izjemen dan se začne z izjemnim spancem

Ljubljana, 11. september 2019 – Spanje je zelo pomembna funkcija organizma in močno vpliva na kakovost našega življenja. O pomenu spanja in o nespečnosti, ki spada med globalne zdravstvene probleme, so govorili na okrogli mizi, ki jo je organizirala Krka, največje slovensko farmacevtsko podjetje in eno od vodilnih generičnih farmacevtskih podjetij na svetu.

Duševne motnje 11. 10. 2019 11.06

10 skritih sprožilcev tesnobe, ki se jim morate izogniti

Tesnoba postaja vse večji problem sodobne družbe. Okoli 18 odstotkov populacije se v zahodnih državah spopada z njo. In to velja le za primere, ki so diagnosticirani. V resnici je številka veliko večja.

Zdravje 30. 08. 2019 12.51

Zakaj namesto belega izbrati polnozrnati kruh?

Uživajte živila polnozrnata, saj s tem zelo zmanjšate tveganje za nastanek sladkorne bolezni tipa dva. Kot si lahko preberete v spodnji povezavi, je ta nevarna, saj pri bolnikih, pri katerih ni pravočasno odkrita, za tri do petkrat poveča tveganje za srčni infarkt. Kar 40 odstotkov prizadetih šele po tem dogodku izve, da imajo sladkorno bolezen.

Žensko zdravje 28. 08. 2019 09.35

Pristali na urgenci, ker sta si želeli izsesati menstruacijo

Kar dve ženski sta pristali na urgenci, po tem ko sta si s sesalnikom skušali izsesati menstruacijo, da bi se prej končala, je na svojem Twitter profilu zapisala ogorčena britanska medicinska sestra.

Življenjske zgodbe 26. 08. 2019 11.08

Najstnica skoraj umrla zaradi kontracepcijskih tabletk

Britanska najstnica Lexie Nash trdi, da je skoraj umrla zaradi kontracepcijskih tabletk, saj je zaradi njih utrpela krvne strdke in kap. Najstnica še do danes ni popolnoma okrevala.

Bolezni 07. 08. 2019 08.05

Pitje alkohola je v Sloveniji resen problem

Alkohol predstavlja v Sloveniji pereč problem. Predvsem med mladimi je prisoten precej toleranten odnos do pitja alkohola. Negativne posledice uživanja oz. zlorabe alkohola se kažejo na zelo različnih področjih in treba se je vprašati, kaj preveč alkohola pomeni za človekov organizem ter kaj slabega povzroča v telesu.

Zlata leta 06. 08. 2019 14.58

Za trikrat poveča tveganje za demenco

Visok holesterol lahko za kar trikrat poveča tveganje za demenco po 60. letu starosti, je pokazala zadnja raziskava, po kateri so zdravniki starejše opozorili, naj raje zmanjšajo vnos sira in masla ter tako zaščitijo svoje možgane.

Zdravje 15. 07. 2019 11.05

Zdravnica svetuje, kaj storiti ob piku žuželke ali ugrizu klopa

Poleti več časa preživimo v naravi. To koristi tako našemu telesnemu kot duševnemu zdravju. Je pa res, da se nam lahko pripeti, da nas piči žuželka ali ugrizne klop. Zdravnico doc. dr. Neno Kopčavar Guček, dr. med., spec. druž. med, primarijko, smo vprašali, kakšen je najprimernejši odziv.

Življenjske zgodbe 15. 07. 2019 09.33

Plaval v morju, nato pa nenadno umrl

66-letni William David Bennett je 4. julij preživel na Floridi, kjer sta z ženo obiskala svojo hči Cheryl in njeno družino. A niti sanjalo se mu ni, da bo to zadnjič, ko bo zaplaval v morju. Okužil se je namreč z mesojedo bakterijo in v samo 48 urah umrl.

Prehrana 04. 07. 2019 12.50

Strokovnjaki opozorili na nevarna priporočila

Priporočati ljudem, naj ne uživajo nasičenih maščob, je lahko slab nasvet in lahko celo bolj škodi kot pomaga, opozarjajo strokovnjaki. Popolno izogibanje nasičenim maščobam lahko privede do tega, da iz svoje prehrane izključujemo nekatera pomembna živila, kot so jajca, temna čokolada, meso in sir. Vsa ta živila so bogata z maščobami, a vsebujejo tudi veliko zdravih hranil in vitaminov.

Življenjske zgodbe 20. 06. 2019 21.51

Odvisnica od sončenja ostala z luknjo sredi nosu

35-letna Francozinja Laure Seguy priznava, da se je desetletja sončila brez kakršne koli zaščite pred soncem. Vse do leta 2018, ko je opazila 5 milimetrsko rdečo pikico na nosu, ki se je kmalu izkazala za kožnega raka.

Bolezni 13. 06. 2019 07.52

Vse, kar morate vedeti o vnetju mehurja

Vnetja mehurja so poleti nekoliko pogostejša kot pozimi. Poleti pijemo manj, zaradi česar se mehur manj spira, poleg tega je več spolnih odnosov, negativno pa na vnetje mehurja vpliva tudi, če ženske uriniranjo v jezerih in morjih. Preverite, kako si pomagati ob tej boleči infekciji.

Rakave bolezni 12. 06. 2019 07.52

Sončila se je, nato pa morala na 86 operacij kože

43-letna Lisa Pace iz mesta Knoxville v zvezni državi Tennessee je v 90. letih uporabljala solarij prav vsaj dan. Samo deset let pozneje so ji prvič diagnosticirali melanom – najnevarnejšo obliko kožnega raka. Pozneje je prestala kar 86 operacij kože, s katerimi so ji odstranjevali rakave predele kože.

Bolezni 06. 06. 2019 08.30

Majhen ugriz, ki ji je za vedno spremenil življenje

57-letna Christine Jennings je zaradi nediagnosticirane lymske borelioze, ki jo je prejela preko ugriza klopa, danes slepa, paralizirana in v hudih bolečinah. Čeprav je večkrat opozarjala, da se spopada s to boleznijo, kot pravi, ni prejela zdravljenja, ki bi lahko preprečilo najhujše.

Življenjske zgodbe 06. 05. 2019 09.45

Nekdanja missica odkrila, da ne gre za modrico, ampak za nevarni rak

21-letna nekdanja miss Illinois je mislila, da je temna lisa na njenem palcu posledica modrice, a kmalu se je izkazalo, da je šlo za smrtonosni melanom. Gre za najbolj nevarno obliko kožnega raka, zaradi česar je potrebovala takojšnjo operacijo.

Življenjske zgodbe 03. 05. 2019 07.21

Ženska, ki je 'umrla' kar 10-krat

Bila je blogerka, 'influencerka', direktorica komunikacij in zadnjih 15 let mati. A Heather Armstrong, ki jo je revija The New York Times označila za 'kraljico blogerk', se je spopadala tudi z depresijo in je šla skozi vse faze bolezni. V resnici se je z duševnimi boleznimi spopadala že vse od fakultete. Vse dokler ji psihiater v hudi fazi depresije ni svetoval, naj se prijavi na poskusno zdravljenje z uporabo propofola, anestetika, ki 'utiša' možgane in povzroči nekakšno možgansko smrt, iz katere te lahko znova obudijo. Heather se je prijavila in umrla kar 10-krat.

Zdravje 30. 04. 2019 11.15

V katerem obdobju se lahko bolj zredimo?

Če uživamo hrano z visoko energijsko vrednostjo v času kroničnega stresa, lahko pridobimo več kilogramov kot takrat, ko nismo v stresu, je pokazala avstralska študija, ki je bila sicer narejena na živalskem modelu. Medtem ko nekateri v času stresa izgubijo željo po hrani, večina prav takrat čuti še večjo željo po živilih z veliko sladkorja in slabih maščob. To lahko poveča tveganje za debelost, ki močno škodi zdravju.

Življenjske zgodbe 26. 04. 2019 09.39

Kriva je bila sosedova sveča

6-letna deklica Kenzie Musgrove je utrpela hude opekline, ki so poškodovale kar 70 odstotkov njene kože, po tem ko je sosedova sveča v stanovanju pod njimi zanetila hud požar. Deklica bo ostala zaznamovana za vedno, prestala pa je že šest operacij, kjer so ji morali amputirati tudi prste na nogah in prste na levi roki ter stopalo.

Bolezni 25. 04. 2019 16.08

Poskrbite za čudovit nasmeh

Da je smeh pol zdravja, ni samo rek, dejstvo je, da so nasmejani ljudje veliko bolj zdravi in priljubljeni. Za samozavesten in čudovit nasmeh pa so ključni zdravi in bleščeči zobje, zato jim namenite svojo pozornost.

Bolezni 24. 04. 2019 09.09

Prsti lahko razkrijejo spolno prenosljivo bolezen

Če bi vam nekdo rekel, da ima gonorejo, verjetno najprej ne bi pogledali njegovih rok. A natanko tako so zdravniki odkrili gonorejo pri 20-letni neimenovani ženski iz mesta Dallas v Teksasu. Po tem ko so se ji pojavili majhni mehurčki na rokah, kolenih, nogah, po telesu in lasišču, so ji diagnosticirali spolno prenosljivo bolezen gonorejo.

Bolezni 12. 04. 2019 12.34

Z njimi se hitreje okužite med menstruacijo

Spolnost v času menstruacije ima lahko izjemno pozitivne učinke na naše zdravje. Študije so pokazale, da lahko zmanjša menstrualne krče, ublaži utrujenost in izboljša razpoloženje. A negativna plat spolnost med menstruacijo je, da se takrat lažje prenašajo spolno prenosljive bolezni. Preverite, zakaj.

POPovi zdravniki 10. 04. 2019 14.04

Aksecorna vranica

Spoštovani, danes sem bila na UZ trebuha, ki je pokazal, da (citiram): " sta ledvici primerne velikosti, parenhimska plast je nekoliko neenakomerno debela, mestoma že reducirana. - Obojestransko so vidne pelvične ciste, večje so levo. Večja desno meri 16 mm, levo 25 mm. Votli sistem obojestransko ni dilatiran. V suprarenalnih ložah ne odkrijem patoloških sprememb." Mnenje: lahko že začetni znaki za ledvično insuficienco. Pa še vranica (citiram): " je primerne velikosti in homogene strukture. V hilusu vranice je vodna 15 mm velika izoehogena okroglasta formacija, najverjetneje akcesorna vranica. Mnenje: Aksecorna vranica -anatomska varianta. Prosim vas za napotke, kako naj začnem z zdravljenjem, je potrebna mogoče kakšna posebna dieta, pitje kakšnih zelišč ali je nujno obiskati zdravnika. Hvala vam v naprej in lepo pozdravljeni

Zdravje 28. 03. 2019 13.08

6 razlogov, zakaj ne izgubljate maščobe na trebuhu

Se nikakor ne morete znebiti maščobe na trebuhu? Vzrokov za to je lahko več, od genetike, hormonov, do majhnih napak, ki jih lahko hitro odpravite. Je pa pomembno, da se znebite maščobe na trebuhu, saj je to najbolj nevarna maščoba, ker se nabira tudi okoli pomembnih notranjih organov.

POPovi zdravniki 20. 11. 2015 06.56

Infekcijska mononukleoza in nosečnost

Pozdravljeni! Delala sem test nosecnosti, ki je bil pozitiven, kar pomeni, da sem noseca okoli 5.tedna. takoj za tem pa so mi po krvnih testih ugotovili, da imam infekcijsko mononukleozo. Sicer z rahl...

POPovi zdravniki 04. 03. 2015 14.29

Povečana prsna bradavica

Pozdravljeni! Star sem 17 let in imam težave povezane z napihnjeno prsno bradavico. O tem sem si že nekaj prebral vendar nisem našel pravega odgovora. Moja leva bradavica je pred približno dvema mesec...

POPovi zdravniki 03. 12. 2014 16.16

Bolečina nad simfizo

Pozdravljeni, Po rojstvu hčere, dva meseca nazaj, imam bolečine pri počepu, pri uriniranju - še posebaj kadar je mehur poln. Bolečina ni podobna vnetju mehurja. Je nekakšen pritisk in tiščanje navzdol...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032