od

Poznate simptome najbolj pogoste motnje srčnega utripa?
Atrijska fibrilacija je ena najpogostejših motenj srčnega utripa, ki prizadane kar eno od štirih oseb, starejših od 40 let. Prav zato je Društvo za zdravje srca in ožilja pripravilo nov preventivni program UJEMI SVOJ RITEM, s katerim bodo poskušali zmanjšati njeno čedalje večjo razširjenost.

Spite, pa ste zjutraj kljub temu utrujeni?
Spanje je pomemben fiziološki proces, ki močno vpliva na naše počutje in storilnost čez dan. A kaj če je ta moten in se ne moremo in ne moremo naspati. Preverite, kdaj in kako si lahko pomagate sami in kdaj je čas, da se oglasite pri zdravniku.

Obiščite otroški festival Luna gre na morje
11. septembra se bo v Kopru odvijal brezplačni otroški festival Luna gre na morje. Mesto se bo prelevilo v pravo otroško pravljično deželo, v kateri bodo otroci uživali, se igrali, spoznavali nove prijatelje in se skupaj s starši naučili veliko novih in zanimivih reči.

Kako se Kim Kardashian spopada z luskavico?
Potem ko je izvedela, da boleha za luskavico in ko je bil prvi šok mimo, je začela 30-letna Kim razmišljati, kako bi pred radovednimi očmi javnosti skrila rdeče luskaste lise. Našla je preprosto rešitev – puder v spreju.

Običajne navade, ki to niso
Obstajajo stvari, ki jih ljudje počnemo prav vsak dan in popolnoma brez razmisleka. Mislijo, da jih skozi okno avtomobila nihče ne vidi, da je normalno, če jih pes liže po obrazu, kričijo na otroke … Se vam vse to zdi normalno ali le vsakdanje?

Se je spomnite takšne? Ne bi je prepoznali!
Gemma se je maja fotografirala, ko je tehtala 108 kilogramov. Takrat si je zadala cilj shujšati za 40 kilogramov, kot kaže, se strog dietni režim in redno gibanje zanjo dobro obrestujeta.

Nevarnosti, ki grozijo v študentskih domovih
Študentska leta so nedvomno najlepša leta v življenju. Vendar lahko nekatere zdravstvene nevarnosti, ki grozijo v študentskih domovih, še kako zagrenijo študentsko idilo. Kako prepoznati nevarnosti in se pred nimi zaščititi?

Plesen je izjemno nevarna za zdravje
Črna plesen, ki jo najdemo v številnih slovenskih domovih, je eden pogostejših vzrokov za respiratorne in druge zdravstvene težave. Preverite, kako prepoznati z njo povezane težave!

Zvezdniki, ki so zrli smrti v oči
Tudi zvezdniki so samo ljudje, včasih bolj, drugič manj ranljivi. In tudi njihovo življenje je že kdaj bilo v nevarnosti. Tukaj je nekaj zvezdnikov, ki so spregovorili o tem, zakaj in kako so se že zavedeli lastne minljivosti.

Na tveganje za diabetes lahko vplivate sami!
Nova študija je pokazala, da lahko prehrana, gibanje, kajenje in uživanje alkohola neodvisno vplivajo na posameznikovo tveganje za razvoj sladkorne bolezni.

Največja zadnjica v obseg meri 450 centimetrov!
Ženske si bolj ali manj želijo imeti manjšo zadnjico kot jo imajo. Zato tečejo, telovadijo, pazijo na prehrano … A ne Dionne! Čeprav njena zadnjica že zdaj v širino meri 160 cm, si želi imeti še večjo!

Mag. Sergej Kajumov, dr. med.
Iridiolog, ki se s pomočjo iridodiagnostike in elektroakupunkture po dr. Vollu ukvarja z zgodnjim odkrivanjem vzrokov bolezni ter z zdravljenjem s pomočjo izopatije in homeopatije.

Zvezdniki in njihovi bizarni lepotni obredi
Kaj vse bi zvezdniki naredili, da bi večno navduševali s svojim privlačnim videzom? Očitno marsikaj. Če gre verjeti govoricam, si nekateri na kožo namreč nanašajo človeško posteljico in ptičje iztrebke, drugi trpijo v ledenih komorah, tretji pustijo, da jim kri sesajo pijavke.

Tatjana Mezeg
Fizioterapevtka, ki obravnava paciente s športnimi poškodbami in »over use« sindromi (aktivne in rekreativne športnike), s spremembami in težavami s hrbtenico in sklepi v akutni in kronični fazi.

Prof. dr. Marjan Pajntar, dr. med.
Hipnoterapevt, ki se ukvarja z zdravljenjem s hipnozo pri nevrotičnih in psihosomatskih težavah.

Tatjana Puc Kous, dr. med.
Gastroenterologinja, ki se že več kot 20 let ukvarja z zdravljenjem bolezni prebavil in jeter odraslih. Trenutno je edina v Sloveniji, ki opravlja 24-urno meritev kislosti v želodcu pri odraslih in vstavlja silikonske želodčne balone za hujšanje.

Štefan Spudič, dr. med.
Otorinolaringolog in cervikofacialni kirurg, ki se ukvarja z odkrivanjem, z medikamentoznim in s kirurškim zdravljenjem bolezni in poškodb ušes, nosu, žrela in grla, ukvarja pa se tudi s funkcionalno in estetsko kirurgijo nosu in endoskopsko kirurgijo obnosnih votlin.

Petra Štrus, dr. med.
Specializantka otroške in mladostniške psihiatrije, ki se ukvarja z zdravljenjem s pomočjo živali.

Prim. asist. Erik Vrabič, dr. med.
Specialist plastične, rekonstrukcijske, estetske in splošne kirurgije, ki se ukvarja z rekonstrukcijo tkiv, operacijami benignih in malignih tumorjev kože in mehkih tkiv, s poškodbami in z boleznimi rok, z opeklinami in mikrokirurškimi rekonstrukcijskimi posegi.

Mag. Marko Bitenc, dr. med.
Kirurg, ki se ukvarja s kirurgijo ščitnice, pljuč, požiralnika in kirurško zdravi refluksno bolezen požiralnika (GERB). Izvaja pa tudi operacije za zdravljenje prekomernega zardevanja obraza, znojenja pazduh in dlani.

Prof. dr. Rok Vengust, dr. med.
Ortoped, ki se posveča predvsem operativnemu zdravljenju ledvene, prsne in vratne hrbtenice.

Prof. dr Miloš D. Pavlović, dr. med.
Dermatovenerolog, ki se ukvarja s kožnimi boleznimi in še posebej s kroničnim venskim popuščanjem v spodnjih okončinah.

Prof. dr. Rok Orel, dr. med.
Pediater gastroenterolog, ki se v svojem kliničnem delu ukvarja z diagnostiko in zdravljenjem bolezni prebavil in jeter pri otrocih in mladostnikih.

Vlasta Kunaver, dr. med.
Pediatrinja, ki zdravi otroke od rojstva do konca študentskega obdobja, opravlja pa tudi preventivne preglede. Je tudi pooblaščena zdravnica letalske medicine.

Z masažo prostate nad raka
Masaža prostate oziroma stimulacija žleze prostate je povsem naravna rešitev za vaše zdravstvene težave s prostato. Pomaga pri preprečevanju raka prostate, poleg tega pa izboljšuje vaše spolno življenje!

Zaradi rutinske operacije pristala na invalidskem vozičku
Pri komaj 14 letih se je mladi Sophie Tyler porušil svet. Po rutinski operaciji, s katero so ji odstranili žolčne kamne, je namreč zaradi napake pri lajšanju bolečin z epiduralno analgezijo pristala na invalidskem vozičku.

Cepljenje proti virusu HPV: Da ali ne?
Starši osnovnošolk se bodo letos spet odločali o tem, ali se bodo njihove hčere v letošnjem letu cepile proti HPV ali ne. Ste med njimi tudi vi in še vedno ne veste natanko, kako bi ravnali?

Kako končati zvezo na čim manj boleč način?
Verjetno noben konec zveze ni prav lahek in neboleč. Včasih trpi le eden, včasih oba, včasih ločitev prizadene tudi otroke, starše, prijatelje … Pa vendar obstaja nekaj zlatih pravil, ki lahko naredijo konec zveze vsaj malo manj boleč.

V 9 mesecih se je 'prepolovila'!
Mlada mamica je v pičlih devetih mesecih shujšala neverjetnih 70 kilogramov, kar polovico svoje telesne teže. V ekstremno hujšanje sta jo prepričala nenehno norčevanje mimoidočih ter kruto spoznanje.

Spremenite delovno mesto v bolj zdravju prijazno
Preživeti 40 ali več ur tedensko na delovnem mestu je lahko utrudljivo tako fizično kot tudi psihično, zato morate sami poskrbeti, da ga spremenite v čim bolj zdravo oziroma čim manj škodljivo okolje. Pri tem vam lahko pomaga nekaj preprostih nasvetov.