specialist

VIDEO: Se redite? Morda je kriva ščitnica!
Moteno delovanje ščitnice je zelo pogost pojav – vsaka peta oziroma šesta ženska trpi za avtoimunskim obolenjem ščitnice. Če se motnje pravočasno opazijo in zdravijo, pacienti živijo povsem normalno. V nasprotnem primeru pa lahko imajo hude težave.

Morda bo dobila obraz in dlani
Charla Nash, ženska iz Connecticuta, katere obraz in dlani je popolnoma izmaličil šimpanz, bo kljub prvotnemu nasprotovanju zdravnikov morda le postala kandidatka za presaditev obraza in rok.

Zaradi fobije se odreka 5 milijonom evrov
Britanka je na loteriji zadela več kot pet milijonov evrov, a se tega denarja noče dotakniti. Ker trpi za agorafobijo, strahom pred odprtimi prostori, si namreč noče privoščiti ničesar.

14-letnica ni bila noseča, imela je tumor!
Ko je zdravnik pregledal napihnjen trebuh 14-letnice, je bil prepričan, da je noseča, čeprav je ta vedela, da to ni mogoče. Test je bil sicer negativen, a je zdravnik sklepal zgolj na podlagi napihnjenega in otrdelega trebuščka najstnice.

Kako je živeti v nenehnem strahu pred boleznimi?
Hipohondrija se po navadi pojavi med 20. in 30. letom starosti in velikokrat vodi v nesrečno življenje. Kajti nenehna bojazen pred nevarnimi boleznimi je psihično nadvse naporna. A s psihoterapijo se da hipohondra pozdraviti.

Narkolepsija – ko v trenutku zaspite
Narkolepsija sodi med motnje spanja in se kaže kot prekomerna dnevna zaspanost. Oseba s to boleznijo kar na lepem zaspi – med pogovorom, hojo, vožnjo avtomobila ... Kljub zdravilom in raznim terapijam je bolezen neozdravljiva.

Zakaj se ne moremo upreti sladkarijam?
Se vam je že zgodilo, da ste iz škatle hoteli vzeti le en piškot in se na koncu zalotili s prazno škatlo? Se težko uprete celi banjici sladoleda? Za to morda ni krivo pomanjkanje samodiscipline, ampak vrsta sladkorja!

Tudi gretje in klimatske naprave povzročajo vnetje sinusov!
Zaradi kroničnega vnetja sinusov, ki povzroča hude bolečine, težave z dihanjem, izgubo vonja in okusa, je trpel tudi 38-letni David. Z novo operacijo sinusov pa so zdravniki njegovo vnetje za vedno ozdravili!

Revolucionarno! Odkrili zdravljenje za multiplo sklerozo
Newyorški znanstveniki so potrdili, da ima več kot 55 odstotkov obolelih za multiplo sklerozo nepravilnosti v pretoku krvi v venah. To odkritje je tako korak bliže k učinkovitemu zdravljenju multiple skleroze.

Vas bo čudežna tabetka rešila pred smrčanjem?
Novice o novi tableti bodo verjetno najbolj veseli predvsem tisti, s katerimi si smrčači delijo posteljo. Tableta, ki jo je treba vzeti enkrat dnevno, menda smrčanje zmanjšuje za kar 70 odstotkov.

Festival zdravja: Preverimo svoje zdravje
Prvi februarski vikend bo v Ljubljani potekal v znamenju zdravja. Festivalna dvorana bo 6. in 7. februarja 2010 gostila Festival Zdravja, na katerem se bodo skupaj predstavili medicina, farmacija, društva bolnikov in izbrani komercialni ponudniki izdelkov in storitev za zdravo življenje.

VIDEO: Do mladostnega videza z diamantnim pilingom
Si želite mladostnega videza, pa vam nobene kreme in lepotni postopki, ki ste jih do zdaj preizkusili, ne pomagajo? Potem razmislite o posebni tehniki negovanja in lepšanja kože – diamantnem pilingu.

Revolcionarno: V Belgiji so presadili sapnik
Belgijski zdravnik dr. Pierre Delaere je z revolucionarno tehniko 54-letni Belgijki Lindi De Crook presadil sapnik. Čeprav so tovrstne operacije že opravljali na rakavih bolnikih, pa je še nikoli niso opravili na sapniku.

So ženske s polnimi ustnicami videti mlajše?
Najnovejša raziskava je pokazala, da so ženske s polnimi ustnicami videti mlajše. A žal na polnost ustnic vpliva genska zasnova. Poleg tega se pri večini začnejo ustnice krčiti že med 30. in 40. letom starosti, pravijo raziskovalci.

Z nočnimi lečami nad kratkovidnost?
Na trgu že kar nekaj časa obstajajo zdravilne leče za zdravljenje kratkovidnosti in odpravljanje dioptrije. Ali je njihov učinek res enak laserskemu posegu ali gre le za kratkotrajno rešitev?

Sedem najpogostejših vprašanj o novi gripi
Nova gripa, ki jo povzroča virus H1N1, se širi izjemno tiho in hitro. Preberite odgovore na sedem najpogostejših vprašanj o novi gripi!

S cepivom proti pljučnici nad novo gripo?
Večina zapletov in smrti zaradi nove gripe je pravzaprav posledica pljučnice. Raziskave so pokazale, da bi cepivo proti pnevmokoknim okužbam lahko zmanjšalo nevarnost zapletov pri okužbi z novo gripo.

Vsakič, ko se nasmeje, izgubi zavest
Čeprav pravijo, da je smeh pol zdravja, pa to ne velja za Mikea Hallowella. Če sliši dober vic in se od srca nasmeje, ga kar naenkrat zmanjka in izgubi zavest.

Ženske hočejo vse večje prsi!
Umetno povečanje prsi je v zadnjih letih postalo zelo priljubljeno ne le med zvezdnicami, temveč tudi med navadnimi smrtnicami. A estetski kirurgi in zdravstvene organizacije v tujini opažajo zaskrbljujoč trend – zahteve po drastičnem povečanju prsi, ki ima lahko številne negativne posledice.

Hrvoje Reschner, dr. med.
Kardiolog in specialist invazivne in interventne kardiologije, ki obravnava predvsem srčne bolnike. Izvaja tudi invazivne kardiološke posege.

VIDEO: Naj vam krčne žile ne zagrenijo poletja!
3. junija na Dan bolezni ven, je Združenje slovenskih dermatovenerologov in Združenje za žilne bolezni v Cankarjevem domu pripravilo srečanje za vse, ki jih zanima problematika žilnih bolezni. Enega od govornikov žilnega kirurga primarija mag. Andreja Šikovca, smo prosili za nekaj pojasnil.

S šentjanževko nad depresijio
Britanski nacionalni inštitut opozarja na prepogosto predpisovanje antidepresivov. V letu 2008 so angleški zdravniki napisali več kot dvajset miljonov receptov za štiri in pol miljone ljudi in za to porabili petsto miljonov funtov.

Moja zdravnica 2009 je postala Alenka Simonič
Na Ljubljanskem gradu so že trinajstič podelili priznanje moj zdravnik. Letos ga je prejela Alenka Simonič, splošna zdravnica iz Novega mesta. Poleg nje pa so priznanja dobili še: Ana Slapšak Gorinšek, Nenad Šepić in Dušan Kolarič.

Slovenci smo cepljenju naklonjeni
Eno izmed farmacevtskih podjetji, ki deluje v Sloveniji, je v okviru raziskave ”Odnos do cepljenja v Sloveniji" ugotovilo, da imamo Slovenci izrazito pozitiven odnos do cepljenja.

Prof. dr. Marko Noč, dr. med.
Kardiolog in specialist interne medicine, ki obravnava predvsem paciente v kritičnem stanju, največ srčne bolnike.

Tomaž Janežič, dr. med.
Plastični kirurg, ki se ukvarja z estetsko kirurgijo in z rekonstruktivnimi operacijami po opeklinskih poškodbah in po operacijah raka.

Rade Stanič, dr. med.
Anesteziolog, katerega področje dela obsega anestezijo, intenzivno terapijo, terapijo bolečine in respiratorno fizioterapijo.

Mag. Matej Cimerman, dr. med.
Ttravmatolog, ki se ukvarja s splošno travmatologijo, njegovo ožje področje pa so poškodbe medenice.

Igor Rus, dr. med.
Internist, katerega področji sta predvsem nefrologija in dializa, dela pa tudi na internem oddelku.

dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Otolog, katerega področje dela zajema odkrivanje, zdravljenje in rehabilitacijo po zdravljenju raka v področju glave in vratu.