Vizita.si

tega

Zdravje 19. 04. 2019 10.43

Zakaj med vikendom ne morete nadoknaditi spanja?

Vas med tednom zjutraj zbudi budilka, saj se sami ne bi zbudili tako zgodaj? To bržkone pomeni, da zvečer hodite spat prepozno. Niste edini. Gre za pogosto odločitev, saj je dolgo veljalo, da je preveč spanca bolj luksuz. Nekaj, čemur se je mogoče odreči, če želimo biti produktivnejši. Toda vse več študij razkriva, da je spanje za naše zdravje enako ključno kot zdrava hrana in gibanje.

Zdravje 19. 04. 2019 08.12

Odlična izbira za ljudi, ki radi jedo zdravo

Perutninsko meso je ena najbolj priljubljenih izbir ljudi, ki radi jedo zdravo, saj vsebuje malo maščob, je lahko prebavljivo, ima visoko hranilno vrednost, priprava je preprosta. Danes smo vse bolj osveščeni tudi o tem, kako pomemben je vir perutninskega mesa in da lahko piščancem prijazna reja pomaga tudi k temu, da je meso bolj kvalitetno.

Zdravje 19. 04. 2019 09.16

Kaj poveča tveganje za drugega najhujšega raka?

Obsežna britanska študija je nedavno pokazala, da tudi uživanje rdečega in predelanega mesa v količinah, ki naj bi še veljale za zmerne, lahko poveča tveganje za raka na debelem črevesu in danki. Ta je pri nas na drugem mestu po smrtnosti, kažejo podatki Onkološkega inštituta, čeprav od leta 2009 deluje presejalni program Svit, ki ga lahko odkrije še v predrakavi fazi, torej še preden se razvije.

Življenjske zgodbe 16. 04. 2019 14.24

Niti sanjalo se ji ni, da je noseča, dokler ni v kadi rodila

24-letna natakarica Charlotte Dubard iz Londona trdi, da ni imela nikakršnega simptoma nosečnosti in da je bila nosečnost zanjo čisto presenečenje, ko je v kadi doma rodila otroka. Šokiran je bil tudi njen fant, ki jo je sprva obtožil, da je otroka našla na cesti.

Estetska medicina 16. 04. 2019 07.58

Mamica dvojčkov po operaciji ni mogla skriti navdušenja

Ni lepšega kot dejstvo, da se nekdo v svojem telesu dobro počuti. In po dobrih štirih mesecih je končno zadovoljna v svoji koži mamica dvojčkov iz Primorske, ki se je odločila za operacijo preoblikovanja telesa z lastno maščobo. Pred kratkim smo jo pospremili na zadnji pregled, da bi preverili, kakšen je končni rezultat operacije.

Življenjske zgodbe 15. 04. 2019 13.08

Poslednja želja umirajoče 24-letnice

Vicki Turner je ena najmlajših bolnic v Veliki Britaniji, ki so ji diagnosticirali neozdravljivega raka dojke. Stara je komaj 24 let, a ostalo ji je le še nekaj let življenja. Njena poslednja želja pa je, da bi imela pravljično poroko s svojim zaročencem.  

Zdravje 15. 04. 2019 11.37

Prostočasna dejavnost, ki izboljša delovanje možganov

Naše kognitivne sposobnosti postanejo boljše, če se redno ukvarjamo z aerobnimi aktivnostmi. Sem spadajo različne aerobne vadbe pa tudi tek, kolesarjenje, plavanje, hribolazenje … Pri ljudeh, ki so starejši od 30, to lahko prepreči upad kognitivnih sposobnosti. Če je do teh prišlo, si jih z aerobno vadbo lahko povrnemo.

Rakave bolezni 12. 04. 2019 09.21

Mislila je, da je le pod stresom, a je imela možganski tumor

40-letna ameriška televizijska voditeljica Maria Menounos je julija leta 2017 razkrila, da je pred kratkim prestala operacijo možganov, saj se je spopadala s tumorjem v velikosti golf žogice. Pred kratkim pa je pojasnila, da je svoj zamegljeni vid in močne glavobole ves čas pripisovala stresu.

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.33

Moja punca noče imeti spolnih odnosov

Zanima me eno vprašanje, ki se tiče moje punce. Spoznala sva se pred kratkim in problem je v tem, da ona pravzaprav noče imeti spolnih odnosov oz. jo zelo težko prepričam v to. Pravi da ne čuti nobene potrebe po tem, ter tudi da jo pri odnosu boli oz. začne jo boleti čez nekaj časa in takrat pravi da morava odnehati. Tukaj pišem pa zato, ker noče obiskati zdravniške pomoči, jaz je pa tudi nikakor ne morem prepričati. Predvsem me zanima zakaj ji ni do sexa, obstaja mogoče kakšna rešitev glede tega in pa če poznate kakšne primere kjer si ženske ne želijo spolnih odnosev, ker po mojih izkušnjah jaz ne poznam prav nobene in mi ni jasno zakaj ravno ona noče, ko pa mi je zelo všeč in si želim ta problem rešit. Oba sva stara 20 let, jaz zdravstvenih težav nimam, nedolžnost je pa tudi že izgubila 3 leta nazaj tako da to mislim da ni problem. Mislim da je problem bolj psihične narave, vendar pišem vam, saj nevem na koga se naj obrnem. V naprej se vam najlepše zahvaljujem za odgovor!!

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.43

Menjava mostička, majavi zobje, proteza ali implantat

15 let imam mostiček na obeh straneh zgoraj zadaj - na vsaki strani 4 zobje. Mostiček mi je do zdaj vredu služil. Zdaj pa mi zobozdravnica pravi, da če ga ne bom v kratkem menjala, bodo zobje spodaj verjetno preveč majavi in bom potem mogla imeti protezo; česar pa si ne želim (stara sem 42). Mostiček mi je delala moja prejšnja zobozdravnica. Druga možnost naj bi bila implatant; pri čemer se bojim, da bi mi ga telo zavrnilo oz.se mi ne bi vrastel v kost. Potem bi samo vrgla denar, nazadnje bi bila pa še vedno brez zob. Hkrati mi je dr. dejala, da mi ne more garantirati koliko časa mi bo mostiček zdržal (cc.5-7 let). Zakaj tako malo, če imam pa tega že toliko časa? In po čem ona sklepa, da so spodaj zobje majavi? Ali postanejo majavi, ko se mostiček odstrani? Prosim za pomoč, ker res ne vem, kaj naj naredim. Najraje bi še nekaj časa obdržala tega. Razen seveda v primeru, da bi nazadnje morala dobiti protezo. Koliko let zdrži mostiček v najboljšem primeru? Hvala lepa vnaprej. Lp.

POPovi zdravniki 04. 03. 2019 11.44

Mehurčki s tekočino na dlaneh in podplatih

Pozdravljeni! Stara sem 33 let in že nekaj let se mi na dlaneh in podplatih (ne na peti- bolj na sredini) pojavljajo mehurčki s tekočino. Mehurčki ne srbijo, ne bolijo in mislim, da niso nalezljivi. Ko se predrejo (včasih jih sama), se koža posuši in olušči. Na primer sedaj sem imele težave z roko, katero sem imela povito in celo v mavcu. Na dlani je bilo polno teh "pik" nekatere celo rdeče. Ne vem ali so to glivice ali kaj drugega? Ne morem se tega znebiti. Poskusila sem že nekaj krem proti glivicam pa ne pomaga. Na nogah ni neprijetnega vonja (razen včasih- a mislim, da s tem nimam težav). Ko sem bila na refleksni masazi so te tezave skoraj izginile, vendar se spet pojavljajo. Noge se mi ne potijo in ni odvisno od letnega casa. Te težave je v mladosti imela tudi moja mati. Prosila bi za kaksno koli pomoc. Hvala. Lep dan.

POPovi zdravniki 08. 03. 2019 14.24

Nočno potenje, nespečnost, nihanja razpoloženja, oblivi

Dala sem pregledati hormone iz krvi in imam naslednje vrednosti: S-Estradiol < 10 ng/L, S-Testosteron: 0.34 qg/L;S-Progesteron: 0,1 Qg/L. TSH:3.09;T4 prosti:11.69. Stara sem 53 let, zadnjo menstruacijo sem imela oktobra 2018. V letu 2018 je bilo skupno 5 menstruacij, ki pa so bile šipke. Celo obdobje sem imela vedno zelo močne in 7-10 dni trajajoče menstruacije in na 20 - 25 dni, tako, da sem imela menstruacijo včasih celo 2 x na mesec. Rodila sem enkrat, v starosti 21,6 let, splava ni bilo. Pred 4-5 leti nazaj so bile težave samo ponoči s potenjem in podnevi z razbijanjem srca, bila sem tudi skozi slabokrvna (Fe od 4,2 - 10.5).Sedaj imam Fe 27.1. Po zadnji menstruaciji so se začele težave s nočnim potenjem, nespečnostjo, z nihanjem razpoloženja, z oblivi tudi čez dan. Sem drobne postave, višina: 161, teža kg.Nikoli nisem imela več kot 55 kg, samo v nosečnosti 63 kg.Sedaj uživam Cimicifuga racemosa, B. vitamine, D vitamin, magnezij, razna olja:konopljino,laneno,oljčno.Se zdravo prehranjujem. Zanima me, ali bi morala glede hormonov kaj ukrepati, ker nisem pristaš NHZ in ne bioidentičnih hormonov. Zavedam se, da ženska v menopavzi pač nima več teh hormonov in da z leti vztrajno padajo. Upam, da se kmalu moje telo navadi na upad teh hormonov. Ali imam estrogene in progesteron v ravnovesju med sabo? Najlepša hvala za Vaše odgovore.

POPovi zdravniki 08. 03. 2019 14.28

Nosečnost in savna

V prvem tednu nosecnosti sem obiskala savno. Tudi kasneje sem si še pripravila vročo kopel. Savn in kopeli sem vajena. Odkar vem za nosečnost se tega raje izogibam. Zanima me kakšne so lahko posledice za moj plod? Hvala Lp

Novice 09. 04. 2019 17.08

99 let ni vedela, da živi z vsemi organi na napačnem mestu

Rose Marie Bentley se je v zgodovino medicine zapisala po svoji smrti, ko so študentje medicine med obdukcijo odkrili, da je 99-letnica, ki je umrla naravne smrti, vse življenje živela z notranjimi organi na napačnem mestu.

Novice 29. 11. 2010 08.18

S torticami je v dveh mesecih shujšal 12 kg!

Strokovnjak za prehrano se je odločil, da bo shujšal tako, da bo deset tednov jedel le piškote, krofe in tortice. V nekaj več kot dveh mesecih mu je na ta način uspelo izgubiti 12 kilogramov!

Rakave bolezni 05. 04. 2019 09.42

Bill Gates razkriva svoj naslednji veliki podvig

Miljarder, filantropist in soustanovitelj podjetja Microsoft Bill Gates je razkril, da bo njegov naslednji veliki korak v karieri pomoč pri odkrivanju zdravila za zdravljenje Alzheimerjeve bolezni, poroča Reuters. Sam osebno bo za raziskave te bolezni namenil 100 milijonov dolarjev (98 milijonov evrov).

Zdravje 04. 04. 2019 14.32

Znižuje krvni pritisk, holesterol, izboljšuje razpoloženje ...

Ste že slišali za okro? Okra je živilo, ki ni samo okusno, a je tudi izjemno zdravo. Jedilni oslez ali okra je odlična v enolončnici, juhi ali solati, bogata pa je s številnimi vitamini in minerali. Okra pomaga znižati krvni pritisk, holesterol, izboljšuje razpoloženje in krepi imunski sistem. Priporočljiva je tudi za diabetike, saj pomaga uravnavati krvni sladkor.

Zdravje 02. 04. 2019 14.51

Pijete mleko? Polnomastnega ali posnetega?

''Zakaj se zaradi polnomastnega mleka ne boste zredili, zaradi posnetega pa,'' je v svoji kolumni zapisal dr. Michael Mosley. Kot pravi, so v njegovem otroštvu vsi pili polnomastno mleko in je bilo veliko manj težav z debelostjo kot danes, ko vsi pijejo posneto mleko. Navedel pa je kar nekaj razlogov, zakaj danes tudi sam pije polnomastno mleko.

Zdravje 01. 04. 2019 09.50

Pomanjkanje spanja lahko privede do resnih težav

Pomanjkanje spanja ima lahko resne posledice na naše zdravje. Povzroča prekomerno telesno težo, visok krvni pritisk, bolezni srca in spremembe razpoloženja. Zaradi pomanjkanja spanja pa lahko celo resno zbolite, saj lahko poveča tveganje za bolezni, kot je rak, in vodi do prezgodnje smrti.

Bolezni živčevja in možganov 02. 04. 2019 08.48

Ob tem je tveganje za kap petkrat večje

Atrijska fibrilacija je najpogostejša motnja srčnega ritma. Upočasni tok krvi, zaradi česar lahko nastajajo krvni strdki. Če zaidejo v možgane, lahko povzročijo možgansko kap, pišejo na strani slovenskega Društva za srce. Tveganje je v primerjavi s tistimi, ki imajo normalen srčni ritem, kar petkrat večje.

Rakave bolezni 01. 04. 2019 10.57

Pri komu je ta rak za kar četrtino smrtonosnejši?

Rak trebušne slinavke resda ni najpogostejši rak. Kot poroča naš Onkološki inštitut, pri nas predstavlja dva odstotka vseh obolenj. Toda gre za raka z eno najslabših prognoz. Ameriško združenje za boj proti raku pa je ugotovilo, da je smrtonosnejši pri tistih, ki so bili prekomerno težki pred 50. letom.

Bolezni 29. 03. 2019 10.20

Deček 'volkodlak' kljub svojemu videzu izjemno priljubljen

13-letni Lalit Patidar iz Indije se je rodil z redko kongenitalno hipertrihozo, bolje poznano kot volkodlakov sindrom, zaradi katere je po obrazu poraščen z dlakami. Čeprav je Lalit izjemno priljubljen v svoji vasi, se spopada s številnimi težavami, ko gre v mesto.

Zdravje 29. 03. 2019 11.43

Odpravite razlog za preveliko željo po sladkem

Imate slabo vest, ker vas muči nenehna želja po sladkem? Morda si očitate, ker se ne uspete vedno zaustaviti. Četudi se to ne pozna na vaši teži, se bojite, da se kdaj bo. Oziroma si enostavno želite, da bi se prehranjevali bolj zdravo. Dejansko vas pri tem lahko ovira pomanjkanje spanja, je pokazala študija univerze v Michiganu.

Rakave bolezni 29. 03. 2019 11.09

Tragično umiranje 22-letnice

Komaj 22-letna Tyla Livingstone je lansko leto prejela diagnozo raka, zaradi katerega so ji napovedali samo še pet let življenja. Mlada mamica je obupana, saj bo njen dveletni sin Preston odraščal brez mame. ''Srce se mi para. Tako hud občutek krivde čutim za nekaj, nad čimer nimam nadzora.''

Bolezni 29. 03. 2019 10.20

24-letna Danica razkrila realno podobo

24-letna Danica Jaldbert iz Kolumbije je pokazala realno podobo hudega izbruha ekcema. Na fotografijah je razvidno, kako je ves njen obraz prekrit s srbečimi in bolečimi izpuščaji, zaradi česar je mladostnica kasneje zapadla tudi v depresijo. Danica je danes prepričana, da je bilo za njeno grozljvo stanje krivo napačno zdravljenje, zato želi vse opozoriti na nevarnost steroidnih mazil.

Zdravje 28. 03. 2019 11.14

Zakaj je povsem v redu pojesti tudi malo čokolade?

Ste med tistimi, ki se trudijo jesti zdravo? Priporočljivo je imeti uravnoteženo prehrano, polno različnih sezonskih zdravih živil. A včasih se je povsem v redu tudi posladkati z malo čokolade. Tako vsaj pravijo newyorški raziskovalci.

Zdravje 26. 03. 2019 15.16

Izjemno zdrava zelenjava, ki se mora znajti na vašem krožniku

Čas je za regrat. Kolikokrat slišite, da se kdo pritožuje, da je zdrava hrana draga. Toda regrat si lahko vsi naberemo ter smo hkrati še v naravi in se sprehodimo. Vse to odlično vpliva na naše zdravje. Poglejmo si še podrobneje, kako nam lahko koristi ta čudovit dar pomladnih dni.

Zdravje 27. 03. 2019 07.55

Navada, ki zmanjša tveganje za bolezen srca

Ljudje, ki do svoje službe pridejo peš, s kolesom ali javnim prometom (kar običajno pomeni, da del poti prehodijo), imajo v primerjavi s tistimi, ki se pripeljejo z avtom, manjše tveganje, da zbolijo za boleznijo srca ter zaradi nje tudi prezgodaj umrejo. To je pokazala študija univerze Cambridge.

Življenjske zgodbe 25. 03. 2019 11.56

Po 12 letih se je zbudil iz kome in povedal, da je vse slišal

Martin Pistorius je kar 12 let preživel v komi. Zdravniki so bili prepričani, da se Martin ničesar ne zaveda in v to so prepričali tudi njegova starša. Ves ta čas pa je natanko vedel, kaj se dogaja, le odzvati se ni mogel. Bil je dobesedno ujet v svojem telesu. Slišal pa je tudi materino žalostno izpoved in besede, ki mu jih je izrekla, ker je mislila, da je ne sliši.

Rakave bolezni 25. 03. 2019 11.59

Navada, ki podvoji tveganje za raka požiralnika

Pitje zelo vročega čaja skoraj podvoji tveganje za raka požiralnika, je pokazala nova raziskava. Mnogi ljudje si v mrzlih dneh radi privoščijo vroč čaj, a pomembno je, da se ta dobro ohladi, preden ga spijete. Če ga pijete prevročega, lahko povečate tveganje za raka.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1060