Vizita.si

vročine

Prehrana 03. 07. 2020 08.09

Živila, ki jih je dobro uživati poleti

V poletje smo že dobro zakorakali in marsikdo se sprašuje, kaj sploh jesti v teh toplih poletnih dnevih, ko nam marsikatero živilo, ob katerem uživamo v hladnejših dnevih, ne ustreza.

Zdravje 21. 05. 2020 10.00

Razlogi, zakaj bi morali uživati bezeg

Bezeg je izjemno zdravilna rastlina, saj vsebuje veliko zdravilnih sestavin. V ljudskem zdravilstvu je najbolj cenjen za zdravljenje vnetij, vročine, pospešuje potenje in lajša dihalne težave.

Zdravje 21. 05. 2020 08.00

V naravo po zelišča, s katerimi boste kasneje krepili imunski sistem

Lepi in sončni dnevi so nas zvabili v naravo. Da bi združili prijetno s koristnim, lahko že sedaj nabiramo različna zelišča, s katerimi si bomo pozimi krepili naš imunski sistem

Duševno zdravje 14. 05. 2020 10.30

Kako se spopadate s strahovi?

Vsi se soočamo s strahovi ter občutki tesnobe in panike. Nekateri boljše, drugi slabše. Kadar pa se z njimi sploh ne moremo spopasti, nam brez ustreznega zdravljenja lahko močno ovirajo življenje. O anksioznih motnjah smo govorili s POPovo psihologinjo, dr. sci. Andrejo Pšeničny, univ. dipl. psih.

Okužbe in zastrupitve 07. 04. 2020 08.05

Kako preveriti enega izmed simptomov koronavirusa?

Poročali smo o zgodbi mladega dekleta iz Bosne in Hercegovine, ki je kot simptom koronavirusa navedla tudi izgubo vonja. Vse več okuženih je pritrdilo, da so ravno tako med simptomi virusa zaznali izgubo okusa in vonja. Kako preveriti slednjega?

Življenjske zgodbe 02. 04. 2020 09.08

'Umrla je za covidom-19, zelo mlada, pri 28 letih, kar ni običajno'

Pandemija covida-19 je prinesla tudi številne zgodbe, povezane z usodo okuženih in drugih. Spodaj je povzetih pet, ki jih razkriva francoska tiskovna agencija AFP.

Bolezni 30. 03. 2020 11.24

Z njim lajšamo bolečino in zbijamo vročino tudi pri covid-19

Paracetamol je najbolj priljubljeno sredstvo za lajšanje bolečine in zbijanje vročine. Zaradi svoje varnosti se lahko uporablja tudi pri obolenju s covid-19.

Bolezni 06. 03. 2020 14.51

Kako si pomagati, ko se pojavijo hemoroidi?

Hemoroidi so nabrekla tkiva v steni danke in zadnjika, ki lahko privedejo do pekočega občutka, srbečice, bolečine med odvajanjem, krvi na toaletnem papirju ali v blatu, lahko pa tudi izstopijo. Ob vsaki krvavitvi iz črevesja, morate obiskati zdravnika, saj gre lahko tudi za kaj bolj resnega. Tudi hemoroide lahko prepozna in potrdi samo zdravnik, kljub vsemu pa po diagnozi hemoroidov marsikaj za odpravo le-teh lahko storite tudi sami.

Bolezni 25. 02. 2020 08.35

Ne nasedajte lažnim zdravilom proti koronavirusu

Zaradi širjenja okužb s koronavirusom je precej napetosti in nesigurnosti javnosti čutiti tudi v Sloveniji. Sicer za zdaj potrjenega primera okužbe ni, zato oblasti pomirjajo, da razloga za preplah naj ne bi bilo. Kljub temu pa se mnogi želijo informirati o preventivni zaščiti, zato podlegajo tudi lažnim objavam.

Zlata leta 25. 02. 2020 08.36

Odkrijte vzrok bolečine v sklepih

Vsaka bolečina je zoprna, če prizadene sklepe, pa še toliko bolj, saj močno vpliva na kakovost življenja. Ker brez vzroka ni mogoče odpraviti bolečine, preverite, kaj vse je lahko vzrok vaših težav!

Bolezni 07. 02. 2020 08.10

10 stanj, ki lahko povzročijo težave z menstruacijo

Normalni menstrualni cikel je na okoli 28 dni in krvavitev običajno traja do 7 dni. A kaj, če menstruacija izostane ali pa je cikel veliko krajši kot nekoč ali pa je menstruacija močnejša? Tu je nekaj možnih razlogov za te težave.

Bolezni 08. 01. 2020 07.59

"Govorili so, da sem simulant, da si bolezen izmišljujem"

Fabryjevo bolezen sta že leta 1898 prva opisala in poimenovala Johannes Fabry in Wiliam Anderson. Gre za redko dedno bolezen, vezano na kromosom x. Prvi bolnik s to dedno presnovno boleznijo je bil v Sloveniji odkrit leta 1991 v Splošni bolnišnici Slovenj Gradec.

Bolezni 27. 12. 2019 08.45

Bolezen žolčnika, ki je ozdravljiva le v začetni obliki

Jetra in žolčnik ležijo v zgornjem desnem predelu trebuha, oba organa pa povezujejo izvodila, ki jih imenujemo žolčni sistem. Žolčnik je majhna vreča, okoli 8 cm dolga in 4 cm široka in leži pod jetri, v njej pa se shranjuje žolč ali zelenorumenkasta tekočina, ki jo proizvajajo jetra.

Bolezni 04. 11. 2019 19.06

Največje grožnje našemu zdravju v letu 2019

Svetovna zdravstvena organizacija je zavračanje in oklevanje pri cepljenju, ki je dostopno, uvrstila na listo deset največjih groženj zdravju, s katerimi se je svet spopadal  v letu 2019.  

Bolezni 04. 11. 2019 19.03

Prepoznajte znake, ko morate na pregled k zdravniku!

Ste vedeli, da z vsakim kašljanjem in kihanjem v okolico posameznik izloči več kot 10 tisoč kapljic? Če ima prehlad ali gripo, lahko vsaka vsebuje okoli sto virusov. Ko zbolimo, je zato za vse bolje, da ostanemo doma, pravi specialistka družinske medicine prim. dr. Nena Kopčavar Guček, dr. med. Povprašali smo jo, kaj je dobro vedeti o prehladu in gripi.

Zlata leta 09. 08. 2019 08.00

Kaj pomaga proti oblivom vročine?

Ženskam, ki jih v menopavzi mučijo oblivi vročine, bi te težave lahko omilile vaje za moč, in sicer bi jih morale izvajati intenzivneje ter dvakrat do trikrat tedensko. To je pokazala študija univerze Linköping  na Švedskem. Kot pišejo na svoji spletni strani, gre za prvo študijo, ki se je ukvarjala z vplivom vaj za moč na oblive vročine.  

Zdravje 05. 08. 2019 11.50

Ne vstavljajte sladolednih lučk v telo

Spomnimo - pred časom smo na našem portalu opozarjali na potencialno nevarnost zdravljenja glivičnih okužb s česnom v nožnici. Tokrat pa žal moramo opozoriti na nov trend, ki s svetlobno hitrostjo obkroža svet na Twitterju in Instagramu, in sicer, hlajenje telesa z vstavljanjem sladolednih lučk v intimne predele.

Bolezni 02. 08. 2019 10.48

Bi prepoznali prve znake mišje mrzlice?

V Sloveniji je bilo največ primerov mišje mrzlice prijavljenih na Dolenjskem in v Prekmurju, ponavadi se pojavljajo posamični primeri, po sedmih letih pa letos znova beležimo njen izbruh. Smrtnost zaradi mišje mrzlice je sicer v Sloveniji zelo nizka. V zadnjih 35 letih je pri nas zabeleženih 15 primerov smrti. Vendar pa je zdravljenje vsekakor potrebno, v izogib nevarnih posledic, kot je lahko odpoved ledvic.

Zdravje 29. 07. 2019 07.57

Pogosta poletna težava, ki je nikar ne zdravite doma

Tako kot so vnetja srednjega ušesa ena najbolj pogostih zimskih obolenj, so vnetja zunanjega ušesa in sluhovoda bolj pogosta poleti. Medicinski izraz za to okužbo je otitis externa, uporablja pa se tudi izraz plavalčevo uho. Do okužbe lahko pride, ko je voda ujeta v ušesu, med plavanjem, kopanjem ali znojenjem. Bakterije in glive takrat namreč lažje vstopijo v uho z manjšimi kosi, ki se lahko pojavijo, ko čistite uho s palčkami, ga praskate s prstom ali nosite slušalke. Pojavita se lahko občutek polnosti v ušesu in izguba sluha. V kolikor imate blokado voska, lahko pride do tinitusa – stanja, ki povzroča zvonjenje v ušesu. Zato v poletnih mesecih namenite več pozornosti zdravju vaših ušes.

Zdravje 26. 06. 2019 10.19

Vroči dnevi so pred nami. To so ukrepi, ki jih je dobro upoštevati

Pred nami je vročinski val, ki lahko povzroči številne škodljive učinke na naše zdravje. Še posebej to velja za bolj občutljive ljudi, kot so starejši, otroci in bolniki. Kljub temu vsi lahko občutimo negativne posledice prekomerne vročine. Tu je nekaj nasvetov, kako jih zmanjšati in kako ravnati, ko je vroče.

Bolezni 24. 06. 2019 08.50

Sprehod ji je življenje spremenil za vedno

37-letna Katherine Wood iz mesta Stow v Massachusettsu se je novembra leta 2016 sprehajala po naravi, ko jo je ugriznil klop. Kmalu je utrpela simptome, kot so kratka sapa, bolečine v prsih, otrdel vrat in izguba občutka v eni roki. Številni zdravniki so ji postavili napačno diagnozo in ji celo rekli, da je videti dobro, a nihče ni pomislil na Lymsko boreliozo.  

Bolezni 10. 05. 2019 11.05

'Zdrava in fit' mati izgubila obe nogi, desno roko, prste leve roke

Ko je Britanka Lydia Galbally obiskala svojega osebnega zdravnika in potožila, da že nekaj čas močno kašlja in da ji piska v prsih, je ta dejal, da se spopada z astmo. A kmalu so jo zaradi visoke vročine odpeljali v bolnišnico, kjer se je izkazalo, da je zbolela za tubrekulozo, ki je napredovala v sepso. Mati dveh otrok se je borila za svoje življenje, zaradi sepse pa so ji kasneje morali amputirati obe nogi, desno roko in prste leve roke.

Rakave bolezni 25. 03. 2019 11.59

Navada, ki podvoji tveganje za raka požiralnika

Pitje zelo vročega čaja skoraj podvoji tveganje za raka požiralnika, je pokazala nova raziskava. Mnogi ljudje si v mrzlih dneh radi privoščijo vroč čaj, a pomembno je, da se ta dobro ohladi, preden ga spijete. Če ga pijete prevročega, lahko povečate tveganje za raka.

POPovi zdravniki 31. 03. 2017 16.54

Uroinfekt

Spoštovani, prosim za pomoč in nasvet. Že tretjič v zadnje pol leta se mi je ponovila enaka zgodba: hude bolečine v trebuhu (rekla bi, da črevo) in vročina. Prvedvakrat jeizzvenelo v parih dneh. Tokra...

POPovi zdravniki 18. 08. 2016 22.11

Bolečine križ, vrat, utrujenost

Pozdravljeni, moje težave so se začele pred osmimi leti. Začelo me je mravljinčiti po vseh okončinah in po hrbtu, pojavila se je pekoča bolečina in zbadanje vzdolž vse hrbtenice, predvsem pa med lopat...

POPovi zdravniki 09. 10. 2015 13.54

Imunska pomankljivost in imunomodulatorno zdravljenje na domu

Pozdravljeni! Imam sledeče stanje: 22 let, ženska; kakšna dva meseca nazaj (začetek avgusta) sem prebolela angino z antibotiki. Ta mi je očitno tako oslabela imunski sistem, da so mi konec avgusta z l...

POPovi zdravniki 11. 08. 2015 21.49

Bolečine v predelu dimelj

Spoštovani! Imam bolečine v predelu dimelj (desna stran). Pojavljajo se zgolj ko stojim, hodim po ravnem ali pa hodim navzgor. Pri sedenju, ležanju ali hoji navzdol hipoma mine. Ko je prisotna bolečin...

POPovi zdravniki 18. 05. 2015 14.20

Hepatitis C

Pozdravljeni, feb.letos sem začela neznosne oblive (ne vročine) dobivati in sem se napotila na preiskavo krvi. (da ne razlagam vseh čudnih stvari ki sem jih doživela preden sem diagnozo dobila bom kar...

POPovi zdravniki 28. 11. 2014 16.32

SY Inf.mon

Pozdravljeni, Pred približno 3 tedni so se mi pojavili simptomi, zaradi katerih sva z osebno zdravnico najprej pomislila na meningitis (star sem 30 let). Najprej hud glavobol, sploh pri vstajanju s po...

POPovi zdravniki 22. 11. 2014 14.49

Stanje po prebolelem uroinfektu otrok

Pozdravljeni.Hčerka je pri 10ih mesecih prebolela uroinfekt(10dni na antibiotiku). Sedaj ima 1leto in v teh 3 mesecih je 5x imela visoke enodnevne vročine čez 39C (nismo zbijali z nobenim sredstvom, k...

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1049